Timur Tunçer Web Sayfasına Hoşgeldiniz...

Timur Tunçer

Devamı→

Hakkımda

Timur Tunçer -İŞTE YAŞAM ÖYKÜM-

Manisaya bağlı Salihli’nin şirin köyü Dombaylı’da 04.01.1951 tarihinde doğdum..
İlkokulu köyde okuduktan sonra ortaokul ve liseyi Salihli Lisesinde bitirdim.
Yüksek okulumu Bursa Eğitim Enstitüsü Fen Bölümünde okudum. Bu okuldan mezun olduktan sonra ilk görev yerim Gaziantep oldu.
Burda görev yaparken ilkokul öğretmeni  Sevgi (Yelken) Tunçer ile evlendim.
Beş yıl sonra yani 1977 Yılı Ekim ayında da İzmir Karşıyaka Kız Meslek Lisesinde göreve başladım. Bu okulda Fen Bilimleri, Fizik, Kimya, Çiçek Morfolojisi ve İngilizce derslerine girdim.

Bu arada tekrar üniversite sınavlarına girdim ve Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme fakültesini bitirdim. Daha sonra fizik öğretmeni olarak Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesine atandımı.
Bu okuldaki görevim iki yıl sürdü. 19 Eylül 1985 tarihinde de İzmir Karşıyaka Gazi Lisesi’nde Müdür Yardımcısı ve Fizik Öğretmeni olarak göreve başladım. Burda göreve devam ederken Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesinde Fizik Lisansını tamamladım. Karşıyaka Gazi Lisesinde üç yıllık müdür yardımcılığından sonra aynı okulda fizik öğretmeni olarak göreve devam ettim ve 1998 yılında kutsal görevimden emekli oldum.
Emekliliğimde emlak danışmanlığı, sigortacılık ve turizmcilik yaptım. Daha sonra kendime ait olan kayısı ve zeytin bahçesinin bakımına başladım ve bu işimi severek yapıyorum. Tekrar okumaya karar verdim ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Tarım Bölümüne kaydımı yaptırdım. Bu okulu bitirdiğimde okuduğum yüksek okul sayısı dört olacak... En çok sevdiğim etkinliklerden bir diğeri de sürekli gezmek ve geziler düzenlemektir. Öğretmenliğim süresince de hep gezilerle ilgilenmek ve güzel insanları gezdirmek bir tutkum ve hobim olmuştur…

Hayatım boyunca, kişisel çıkarlarım uğruna, insan satmadım.. Hiç bir zaman bencil olmadım..Bana taş atana ben el verdim.. Kırdılar üzdüler, canımı yaktılar ama, yine de onlara gülümsedim, hep affettim.. İçtiğim bir bardak suyun, yediğim bir lokma ekmeğin, aldığım birazcık sevginin hakkını sonuna kadar verdim, asla nankör olmadım olana da tahammül etmedim.. Ne kimseye başımı eğdim nede haksızlık ettim. Görevimi yaparken hiçbir zaman ödün vermedim, geride iyi bir iz bırakmaya çalıştım. Çünkü sevilmenin sevmekten daha önemli olması için çalıştım. Sevdiğim insanlar için hiçbir fedakarlıktan kaçmadım. Sadece ben değil insanların da mutlu olması için çalıştım. İnsanların yüreğinin sevgi ile dolu olması ve ATATÜRK ilke ve inkılapları doğrultusunda yetişmesi için mücadele verdim.
 ..Sadece çok fazla değer verdim, kendimden çok ödün verdim, kendimi değersiz kıldım, hatır gönül saydım kimseye saygısızlık etmedim. Bana inanan güvenen herkesi asla yarı yolda bırakmadım ve sarsmadım.. İnsanların hep yalanlarını gördüm sustum, görmezden geldim, korktuğum için mi asla, sadece yüzlerine vurup rencide etmek istemedim.. Hayatım boyunca, hiç mi hata yapmadım tabiki yaptım belki her insan kadar, fakat hatalar insanlara mahsustur insanlar hataya düşebilir. Ama, hiç bir zaman yüzümü kızartacak başımı yere eğecek hata yapmadım asla.. Aynı hatayı bir kez yaparım ve tekrarlamam buna dikkat ederim.. Herkesi kendi yüreğim gibi bildim, hep inandım, kandım, iyi olabileceklerini düşündüm ama, yanıldım.. Şimdi tüm bunları yaptığım için kaybettim mi? hayır aksine kazandım neyi mi? İNSANLIĞIMI. Ben hiç insan kaybetmedim, kaybeden beni kaybetti, bir çoğu farkında olup geri döndü, yada bir çoğu sonradan farkına varacak, ama, asla bir ben olmayacağım.. Bir daha asla kimsenin canımı yakmasına ve ezmesine izin vermeyeceğim, beni kırmak için bile kesinlikle bulamayacaklar.


- Timur Tunçer.


Ögrecilerimin Hakkımdaki Düşünceleri 1989 Şeker Bayramı anısına
Yukarıdaki Yazıları Tam Sayfa Okumak İçin Resimlerin Üzerine Tıklayınız...